Parti eski İl Başkan Yardımcısı Av. Ercan Daşdan, partisinden Çorum Belediye Başkan Aday Adayı oldu.
RESMİ MÜRACAATINI YAPTI
Daşdan, AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Belediye Başkanlığına neden aday olduğunu ve seçilmesi halinde neler yapacağını özetledi.
Çorum’un sorunlarını iyi bildiğini kaydeden Daşdan, şöyle konuştu:
NEDEN GÖREVE TALİP OLDU?
“Hepinizin de bildiği üzere uzun yıllardır siyasetin içerisinde yer alan ve çeşitli kademelerinde görev yapan bir kardeşiniz olarak bugün bu göreve talip oluyorum. Geçmişte yapmış olduğumuz tüm görevlerde öncelikli amacımız ve düşüncemiz her zaman Çorum‘un ve Çorum insanının menfaati olmuştur.
TOPLUMLA İSTİŞARE VURGUSU
Almış olduğumuz kararlarda hep bu düşünce ile hareket etmeye gayret göstermişimdir. Bundan sonrada eğer bizlere Çorum Belediyesini yönetme görevi verilirse yapacağımız tüm çalışmalarda bu düsturdan ayrılmadan hareket edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca belirtmek isterim ki bu görevi yaparken toplumun tüm kesimleri ile birlikte istişareye ciddi önem vereceğiz. Kimseyi ötelemeden ötekileştirmeden çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.
ÇORUM’UN HER SOKAĞINI BİLİYORUZ
Allah nasip ederse Çorum’a yakışır ciddi ve liyakatli bir kadro ile hemşerilerimizin hizmetinde olacağız ve Çorum’u ülkemizin yıldız şehri haline getireceğiz. Yine hepinizin de bildiği üzere bizler bu memlekette doğduk, bu memlekette yaşıyoruz ve bu memlekette yaşamaya devam edeceğiz. Memleketimizin her mahallesini, her sokağını gayet iyi biliyoruz.
SORUNLARI VE ÇÖZÜMÜ BİLİYORUZ
Memleketimizin sorunlarından ve eksiklerinden bilgi sahibiyiz yapılması gereken şeyleri çok iyi biliyoruz çünkü biz memleketimizi çok seviyoruz. Ayrıca yine bizlere bu görevin verilmesi halinde partimizin ve parti teşkilatlarımızın emrinde olacağımızı da buradan özellikle belirtmek istiyorum.”
![](https://www.habercim19.com/images/upload/1_6447.jpg)