Heri Haber

‘Peygamberimizin Tavsiyeleri İnsanlık İçin Saadet Pusulasıdır’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

‘Peygamberimizin Tavsiyeleri İnsanlık İçin Saadet Pusulasıdır’
37 views
16 Ekim 2021 - 12:02

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kandillerin ışıklarıyla sadece karanlık geceleri değil, aynı zamanda manevi feyziyle de daralan gönülleri aydınlatan, zihinleri berraklaştıran müstesna zamanlar olduğunu belirten Kavuncu, “Mübarek gecelerimizden biri olan Mevlit Kandili, insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan, hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren nebevi silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed’’in (s.a.s) dünyaya teşrif ettiği gecedir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (s.a.s) doğumu, karanlık dünyamızı nuruyla aydınlatmış; bütün insanlık için iyilik ve esenlik kapılarını açmıştır” dedi.

Sevgi ve imanı toplumsal barışın temeli yapan Peygamber Efendimizin (s.a.s)insani güzelliklerin ve ahlâkî erdemlerin hepsinin toplandığı yegâne kişilik olduğuna işaret eden Kavuncu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Resulullah’ın hayatı kendisinden sonra gelen tüm insanlık için en güzel rehberdir. Onun ahlakı, tavsiyeleri ve sünnet-i saniyesi; insanlık için dünya ve ahiret saadetinin pusulasıdır. 

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’ in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü içeren Mevlid-i Nebi Haftası da Peygamberimizin (s.a.s.) örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bir haftadır.

Değerlerin yozlaştığı, vefasızlığın kol gezdiği günümüzde gerçek beka meselelerimiz olan aile yapımızın korunması ve gelecek nesillerimizin yetiştirilmesinde de yegâne çare, Resûl-i Ekrem (s.a.s)’in tavsiyeleri doğrultusunda yaşamaktır. Onun en büyük mirası Kur’an’a, yolumuzu aydınlatan sünnetine uymakla hem dünyamızı hem de ahiretimizi ihya etmiş oluruz. Rehberimizi anlamak, hayatımıza tatbik etmek ve anlatmak bizleri huzura, mutluluğa ve kurtuluşa götürecektir. Dolayısıyla günümüz insanının ve dünyanın özlediği huzur ve güven ortamının tesisi; ancak Hz. Peygamberin (s.a.s) insanlığa tebliğ ettiği hakikatler ile mümkün olacaktır.

Bugün işgaller, kavgalar, bunalımlar, ümitsizlik, güvensizlik girdabında hukuku, huzuru ve yolunu arayan dünya; Hz. Muhammed’in(s.a.s) getirdiği hakikat ilkelerine, onun ahlakına, rehberlik ve örnekliğine, her zamankinden daha fazla muhtaçtır. İslam’ın sancaktarlığını yapan Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde “Daha Adil Bir Dünya”çağrısıyla tüm dünyada barışın, istikrarın, adaletin tesis edilmesi için çalışan tek ülkedir. Kuvveti üstün tutan batıya rağmen bölgemizde ve gönül coğrafyamızda adaletin sağlanmasında güçlü Türkiye sayesinde önemli mesafeler alınmıştır. İnşallah ülkemizin daha da güçlenmesiyle dünyadaki zulümler son bulacak ve tüm insanlık huzura kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız, gönül coğrafyamız ve tüm insanlık için Mevlid Kandilinin barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Möbelentsorgung Berlin