Heri Haber

Köşe Yazısı / Milliyetçilik

Milliyetçilik; milletini, vatanını sevmek ve milletini tehlikelerden korumak için her türlü fedakarlığı göze alma düşünce ve duygusudur.

Köşe Yazısı / Milliyetçilik
64 views
13 Mayıs 2022 - 7:55

Milliyetçilik; milletini, vatanını sevmek ve milletini tehlikelerden korumak için her türlü fedakarlığı göze alma düşünce ve duygusudur.

Tarifi budur, ancak milliyetçilik kelimesin kökeni milli kelimesinden türemiştir yani yerlicilik anlamına gelmektedir.

Doğuş tarihi olarak her ne kadar Fransa, yı  (Ernest Renan) işaret etseler de, Milliyetçilik oluşumuna aykırıdır. Milletlerin tarih sahnesine çıkışı ile oluşmuş ve devam etmektedir.

 Milletin oluşturan en küçük birim ailedir, dili, kültürü, tarihi, inancı, gelenek ve görenekleri aynı olan ailelerin birleşmesi ile millet meydana gelir,  ortak menfaatleri, birliği, beraberliği, dış tehlikelere karşı korunma içgüdüsünü oluşturur. 

Kaideleri, kuralları ve yaşayış tarzı, bunları korumak gelecek nesillere aktarmak milletin yaşam felsefesini oluşturur. Milliyetçilik kelimelerle tariften daha ziyade yaşmakla ve yaşatmakla, sözde değil, icraatla tatbiki ile şekillenir. Sorulduğu vakit herkes milliyetçi, vatansever ama hayat tarzı, düşünceleri, içinde bulunduğu durum, orrtam tam aksini izah etmektedir.

 Ülkemiz emperyalistlerin yerli maşaları vasıtası ile büyük bir tehdit altındadır, bu gayet açık ve nettir, görmemek, farkında olmamak ancak kör ve sağır olmak demektir, yada dünyada yaşamamak anlamına gelir.

Terörle mücadelede çok büyük ivme kat edildi, şimdiye kadar böyle bir mücadele yapılsaydı, bugün terör diye bir husus  kalmayacaktı.

Terörle mücadelede başarılı olan bir bakana tavır almak, ancak ve ancak PKK’nın ve onun yardakçılarının işine gelir.

Milliyetçi vatan bütünlüğünü savunan, milli değerleri koruyan, kollayan, ona gelecek saldırılara karşı cephe almaktan korkmayan, her türlü fedekarlığı yapan insandır.

Geçen hafta yapılan çirkin hareket devletin terörle mücadelesine karşı takınılmış bir tavırdır, bunu milliyetçilikle bağdaştırmak mümkün değildir.

Milliyetçi askere, polise velhasıl devlete karşı hiçbir vakit karşı eylem ve protestoda bulunmaz, bulunamaz, bu ilke ve kaidelerine aykırıdır.

12 Eylül itibarı ile birçok kişi işkenceye maruz kaldı, ülkücüler gördükleri işkence ve zulme rağmen devlete isyan etmemiştir. Resmi kurumlarda ve askerlik hizmetlerinde gizlilik dereceleri yerlerde çalışmaları sakıncalıdır yazısı göndererek devletine karşı sevgi ve saygısını gösteren bu yolda ölmeyi, gazi olmayı göze almış yiğitler dün gördükleri muamele, ye rağmen bugün devletinin yanında onun hizmetindedir.

Yakmak, yıkmak, düzene aykırı hareket ancak ve ancak düşmanların ekmeğine yağ sürer. Kendini milliyetçi sanan ve öyle lanse eden Ümit Özdağ yaptığı hareketle, tavırla tüm TÜRK düşmanlarının istek, dilek ve arzuları doğrultusunda davranmıştır.

Terörle mücadelede gayet başarılı olan iç işleri bakanı sayın Süleyman Soylu’ nun başarısını gölgelemek, itibarsızlaştırmak, yapılan mücadeleyi baltalamak adına kitleleri harekete geçirerek, sıkışmış olan pkk nın rahat etmesini temin için yapılan hareketlerdir.

Bunlara destek veren sözüm ona milliyetçiler bu resmi iyi okumalı ve o yönde karar vermelidir. Amacımız ‘’Devleti Ebed Müddettir’’ bunun bizdeki izahı budur. Bölgesinde güçlü olan bir devletin, ondan ilham alan merkez olarak gören esaretteki TÜRK illeri, İSLAM coğrafyası güçlü liyakatli, çevresinde söz sahibi Türkiye Cumhuriyeti mücadelelerine ışık tutacak, yön verecektir.

Emperyalist ve etrafımızda bulunan komşu ülkeler bölgelerinde güçlü, dinamik, demokrat, söz sahibi bir süper güç istemezler. Milliyetçiliğin esaslarında biri devletin bekası ve bağımlılıktan kurtulması, kendi, kendine yetebilmesi bölgesindeki güç dengelerini kendi lehine çevirmesidir.

Güçlü, dengeyi, caydırıcılığı pasifize etmek için ekonomik, siyasi yaptırımlar yapılacaktır, besledikleri maşaları vasıtası ile yapılacak olan mücadeleler baltalanacak güç dengesi bozulacak, iç kargaşalarla milleti hükümetlere karşı eylemlere teşvik edecek, bu sayede zafiyetler ve kaos  yaratılarak  güçlenmesi engellenmek istenecektir, bu doğrultuda başarılı bir bakanın protesto edilmesi bunun bir ürünüdür, yapılan eylemler vazifenin layıkıyla  yapılmasından, ülke içerisindeki eylemlerin son bulmasından rahatsız olan güruh içerideki sözde milliyetçi denilen ama kuyruğu dışarıda tutulan kesimleri harekete geçiriyor.

Mesele Suriye, li göçmen meselesi değildir, bu terör örgütünün köşeye sıkışması, onun bu cendereden kurtarılması için yapılan hamledir. YPG ye terör örgütü diyemeyen CHP ile aynı zihniyette ve kulvarda buluşmaları bir merkezden yönetildiklerinin ispatıdır, başka bir izahı varsa söyleyin biz de bilelim.

HDP oyları ile vekil olmuş birinin milliyetçilikten söz etmesi en son konuşacak muhteremdir, evvela üzerindeki o yaftayı kaldırmalı, sonra milletin huzuruna çıkıp milliyetçiyim demeli, gerisi fasarya.

Milletler mücadelesinde devletini desteklemeyen, günlük siyaset yapan, kendi emelleri doğrultusunda benlik peşinde koşanlar, çarşı, pazardaki pahalılıktan medet umanlar milliyetçi olamaz.

Milliyetçi ülkesinin ve insanın refahı, mutluluğu ve güvenliği için zaman sarf eden o meyanda çalışan, emek harcayan kimsedir. Boş gürültülere, ukala tavırlara bizim karnımız tok.

Hani ne demişler ‘’ Geçmiş Geleceğin Aynasıdır’’ bunların geçmişi ne ki geleceği olsun.

Hangi kavganın, mücadelenin içinde yer almış, aranmış, ceza almış da gerile, gerile meydanda geziyor.

Biz birilerini adam sandık fakat hepsinin yüzü, gözü boya çıktı, sahte kabadayılarmış, kimi ip atlamaya, kimisi tirübünlere selam çaktı. Değer verdik, yer gösterdik yedikleri kaba ettiler, ne geçmişten nede bugünden ders aldılar, var olanı yıkmak, kendi emel ve gayelerine ulaşmak için araç olarak gördüler lakin unuttukları bir nokta vardı bu toplum sabreder sonra ihaneti asla affetmez bu TÜRK MİLLETİ, nin şiarıdır, ALLAH, ın bize bahşettiği müşfik, lik,  merhamet duygusudur, ama bununda bir hududu,  sınırı vardır ve nihayetinde belli bir noktada dur denilir.

Elbette biz TÜRK, üz bununla gurur duyuyoruz, bu fiziki adımızdır, ruhumuz İSLAM, dır hayat tarzımızdır, ikisi bir arada olmak zorundadır aksi takdirde her biri ayrı, ayrı olması etle ,kemiğin ayrılmasıdır, velhasıl ‘’ Türklük Bedenimiz, İslamiyet Ruhumuzdur, Ruhsuz Beden Cesettir’’ demiş rahmetli BAŞBUĞ.

Her yaratılanın elbette bir fiziki adı vardır, bu inanış, yaşayış tarzı değildir ancak töre, gelenek, görenek ve inanç yaşayış tarzıdır. TÜRK İSLAMİYET, ti yeryüzünde kendiliğinden kabul eden tek millettir. Kendilerini TÜRK, çü sayanlar, bu müptezellere destek verenler şuurlarını emperyalistlere satmış yerli uşaklardır.

 Çizgimiz, yürüdüğümüz yol net ve berraktır hedefimiz TURAN, yaşayışımız KURAN, dır. Bu yolda yürümek devletine hizmet milliyetçiliğin vaz geçilmez asli unsurudur, aksi banka soyan, asker ve polisle çatışmaya girenden bir farkımız olmaz, bizi onlardan ayıran en önemli özellik ‘’ insanı yaşat ki, devlet yaşasın’’ yıkmak çok basit ama yapmak çok zor.

Gelin bu hareketlere destek veren kendini milliyetçi olarak ifade eden siz vatandaşlarımız, bu eylemlerde bulunanlara desteği keselim, tepkimizi koyalım. ‘’Nefislerine teslim olmuş, vehimlerine rehin düşmüş, hırslarına yenilmiş, egolarına boyun eğmişler için değişen bir şey olmayacaktır’’ bizim endişemiz TÜRK MİLLETİ, dir.

 Vatan için canını feda etmekten bir nebze dahi geri durmayan yiğitlerin mücadelesi için, gelecek nesillere güzel vatan bırakmak için desteğimizi esirgemeyelim. Bu uğurda serden geçenlerin ölürsem şehit, kalırsam gazi diyenlerin yolunda yürüyelim. Bayrağı gelecek nesillere emin, güvenli, vakur bırakalım.

‘’İSLAMİYETİ ELE ALIP TÜRKLÜĞÜ İNKAR ETMEK İHANETTİR. BUNUN TERSİ DE AYNI DERECEDE GAFLET VE İHANETTİR’’

ALLAH’A EMANET OLUN /  Namık GEDİK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-